Święć się Imię Twoje, przyjdź Królestwo Twoje

Wszyscy chrześcijanie znają tę pierwszą prośbę z Modlitwy Pańskiej. Ale o co w niej prosimy? Co oznaczają te słowa?


Po pierwsze, modlimy się, aby Boże Imię było chwalone i wywyższone. Dzieje się tak wtedy, gdy ludzie powierzają swoje życie Bogu i żyją w posłuszeństwie Jego przykazaniom.

Jednak większość ludzi tego nie robi. Dlaczego? Wierzymy, że człowiek sam z siebie tego nie chce czynić. Wynika to z grzechu, który w nas jest, i który nas odpycha od Boga. Wiele osób unika też Boga, bo się Go boi. Wiedzą, że jest sprawiedliwy i święty. Wiedzą też, że sami są grzeszni i słabi, nawet jeśli udają skutecznie innych przed bliskimi. Na co mogą liczyć u Boga, skoro nie potrafią zmienić swojej zepsutej natury?

Otóż mimo tego mogą liczyć na Boże przebaczenie. Nie dlatego, że Bóg puszcza płazem grzech. Bóg tak nie robi, bo faktycznie jest święty i na grzech się gniewa. Mogą na to liczyć, bo Bóg jest Bogiem łaski. Sam dał rozwiązanie. Bóg, a konkretnie Boży Syn, stał się sprawiedliwym człowiekiem, aby jako jeden z nas zapłacić za grzechy, zło i winy, za które sami zapłacić nie potrafimy. Zrobił to poprzez swoją zastępczą śmierć na krzyżu. Jest Barankiem Bożym, który gładzi grzechy świata.

Dlatego chrześcijanie MOGĄ modlić się „święć się Imię Twoje” pomimo swoich grzechów. Mogą przychodzić do Boga, pomimo swoich słabości. W Jezusie Chrystusie jest przebaczenie wszelkiego zła, które dokonujemy!

Ale jest coś więcej. „Przyjdź Królestwo Twoje” oznacza prośbę o to, aby Królestwo Boże rozszerzało swój zasięg. Królestwo Boże to panowanie Boga na ziemi. Bóg panuje poprzez oddanych poddanych. Ta prośba oznacza więc dwie rzeczy. Po pierwsze prośbę, aby Królestwo Boże przyszło również do mnie. Abym i ja był poddanym w Królestwie Chrystusa. Po drugie, aby Królestwo przychodziło przeze mnie. Abym był narzędziem w Bożych rękach. Jest to możliwe, gdyż Jezus nie tylko umarł, abyśmy mogli mieć przebaczenie grzechów, ale również zmartwychwstał, abyśmy mogli prowadzić nowe życie w mocy Ducha Świętego. Ten Duch, wraz z przebaczeniem grzechów, jest obiecany wszystkim, który poddadzą swe życie Chrystusowi.

Boże Imię ma być więc wywyższone przez nas. Po to przyszedł Jezus Chrystus. Po to umarł i zmartwychwstał. Po to Duch Święty działa wśród grzesznych ludzi.
Czy powierzyłeś swoje życie Bogu? Czy żyjesz, aby Boże Imię było wywyższone? Czy Królestwo Boże dotarło do Ciebie? Czy się przez Ciebie rozszerza?

Jeśli nie, pomódl się o to! „Boże, chcę, aby Chrystus był moim Królem. Powierzam Mu swoje życie. Niech Twój Duch mnie prowadzi. Proszę o Twoje przebaczenie i dar nowego życia z Tobą i dla Ciebie.”

Módl się ta modlitwą, aż Bóg zacznie zmieniać Twoje życie. Wołaj! On obiecał odpowiedzieć.

Życzę Ci wspaniałego, pełnego sensu życia, które spełnia tę modlitwę!

Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s